کمپانی آر‌سی‌اف  (RCF) در سال  1949 میلادی در شهر رجیو امیلیا ایتالیا شروع به کار کرده و به سرعت به برندی پیشتاز در صنعت صدا تبدیل شد. این کمپانی پس از موفقیت در تولید میکروفن ، آمپلی فایر و تجهیرات مرتبط به  سیستم پیجینگ، به طراحی و تولید ترانس‌دیوسرها (Transducer) روی آورد. ترانسدیوسرهای آر‌سی‌اف (RCF) به سرعت شهرت جهانی پیدا کرد.

 پس از آن شروع به تولید بلندگوهای اکتیو که در آن زمان تنها شرکت‌های محدودی دارای این فناوری بودند، کرد و این تولید آر‌سی‌اف (RCF)، این کمپانی را به‌عنوان تولید‌کننده حرفه‌ای اسپیکر نیز مطرح کرد. این برند، با سابقه نزدیک به 7۰ سال جزء اولین تولیدکنندگان بلندگوی دیجیتال در جهان می‌باشد.

در حال حاضر در زمینه ساخت کلیه تجهیزات صدارسانی استیج(اجرای زنده) ،تجهیزات حرفه ای صدا در آمفی تاتر ها و سالن های همایش، صدا رسانی عمومی (پیجینگ)، سیستم‌های کنفرانس ،میکسرهای صوتی دیجیتال و آنالوگ ،مانیتورهای استدیویی و … فعالیت دارد.

این برند یکی از با کیفیت‌ترین برندهای سیستم حرفه ای صوتی در ایران بوده و در پروژه‌های متعددی در سراسر کشور از آن استفاده شده است. هلدینگ شیدکو نمایندگی انحصاری برند RCF (آر سی اف) از سال 1380  شمسی می باشد.