کمپانی دی‌تی‌اس(DTS) در سال 1980 میلادی با ساخت لامپ برای استفاده‌های داخلی و فضاهای تجاری، فیبرهای نوری و تکنولوژی که نیاز آن روزها بود کارخود را آغاز کرد. با افزایش قابلیت‌های تولید در سال 1987 میلادی، این شرکت، تأمین کننده مواد اولیه بسیاری از شرکت‌های بزرگ در بخش نور شد. این همکاری‌ها به معنی دستیابی به استانداردهای برتر در ساخت و تجهیزات نوری برای شرکت بود. درسال 1990 میلادی کمپانی   دی‌تی‌اس(DTS)  بخش تحقیق و توسعه خود را تأسیس و اولین دستگاه‌های کنترل عددی را خریداری کرد.

برند دی‌تی‌اس(DTS)، یک کمپانی نورپردازی ایتالیایی است که 100 درصد طراحی، مهندسی، تولید و مونتاژ خود را در در ایتالیا با استفاده از جدیدترین ابزارهای طراحی در دسترس و اتوماسیون پیشرفته شامل ماشین‌های کنترل عددی و ربات‌ها انجام می‌دهد. محصولات این شرکت در 70 کشور جهان توزیع می‌گردد.

شرکت دی‌تی‌اس، 20 خط تولید و بیش از 400 کالا برای استفاده‌های مختلف از کنسرت‌ها گرفته تا کلوب‌ها و از تماشاخانه‌ها گرفته تا ساختمان‌های معماری دارد. خطوط تولید شرکت دی‌تی‌اس (DTS)  عبارتند از: پروژکتورهای سر متحرک تنگستنی Moving Head، پروژکتورهای سر متحرک Moving Head LED ، پروژکتورهای سر متحرک لیزری، تغییردهنده‌های رنگ LED، لامپ‌های LED، پروژکتورهای LED، سیستم‌های ماتریس LED، اسکنرها، ( Blinder )پروژکتورهای ترنر چند کاسه، پروژکتورهای استروبوسکوپ، سیستم‌های DMX بی‌سیم، کنترلرهای DMX، دیمرها، پروژکتورهای تماشخانه‌ای و تاتریPROFILO   ، SCENA، Follow spots، Par cans، Smoke machines می باشد.

هلدینگ شیدکو نمایندگی انحصاری برند DTS(دی تی اس) در ایران می باشد.

 

برخی از محصولات برند DTS