راهکار سینما

سیستم صوتی سینما: (Cinema Sound)

در سال های اخیر توجه شهرداری ها برای ایجاد فضاهای فرهنگی دوچندان شده است. از جمله فضاهای فرهنگی می توان به سالن آمفی تئاتر، کتابخانه، سالن سینما و ..  اشاره کرد. خوشبختانه سالن های تازه تاسیس سینما  در کشورمان کیفیت بهتری نسبت به سینماهای قدیمی دارند که به علت بهره­مندی از تجهیزات به روزتر است. این نکته رو نباید فراموش کرد هنوز راه طولانی برای نزدیک شدن به استانداردهای روز دنیا وجود دارد. در این اینجا علاوه بر بررسی سیستم صوتی سینما به سیستم صوتی سینمای خانگی هم می پردازیم.

1- سیستم صوتی سینما

اصولا تجهیزات سیستم صوتی مناسب یکی از مهمترین پارامترهای یک سینمای به روز و استاندارد است. اهمیت صدا در فیلم­های امروزی به هیچ عنوان از تصویر کمتر نمی­باشد و سیستم صوتی مناسب، جذابیت تماشای فیلم رو دوچندان می کند.

هم اکنون ضبط صدای اکثر فیلم­ها به صورت دالبی صورت می­پذیرد که تاثیر بسزایی در جذابیت تماشای فیلم ایجاد می کند به همین جهت سیستم پخش نیز می بایست از این فرمت پشتیبانی نماید. رایج ترین نوع سیستم های دالبی 5.1، 6.1 و 7.1 است. عدد سمت چپ نقطه تعداد کانال صدا و عدد سمت راست نقطه تعداد ساب ووفر را مشخص می کند.

2- سیستم صوتی سینما خانگی

سینمای خانگی امروزه طرفداران بسیاری دارد. با ظهور تکنولوژی جدیدی مانند تلویزیون های 4k و 3D سیستم صوتی خانگی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. به دلیل عمومی بودن سینمای خانگی برندهای زیادی در سیستم صوتی خانگی ورود کرده اند. اما تقاوت های بسیاری باهم از نظر کاربری دارند. برای مثال شما می توانید از سیستم صوتی چند منظوره استفاده کنید. می توانید از سیستم صوتی خود علاوه بر تماشای فیلم در مهمانی های داخل خانه نیز استفاده کنید.

طراحی سیستم صوتی سینما خانگی دایره ای شکل
طراحی سیستم صوتی سینما خانگی دایره ای شکل
طراحی سیستم صوتی سینما خانگی مرکز محور
طراحی سیستم صوتی سینما خانگی مرکز محور

چه کسانی قادر به طراحی و مشاوره سیستم صوتی هستند؟

متاسفانه خیلی از فروشندگان سیستم­ های صوتی بر اساس اصول علمی نسبت به ارائه طراحی اقدام نمی­ نمایند. این امر موجب یکنواخت نبودن صدا و ناکارآمدی سیسم صوتی می­ شود. همچنین بیشتر این افراد تحصیلات آکادمیک نداشته و از تجربه کافی موفق در طراحی سیستم صوتی بی بهره­ اند. در گروه صمیم تکنولوژی مهندسین فنی این شرکت دوره های علمی در داخل و خارج سپری کرده اند و قادر هستند طراحی علمی با در نظر گرفتن اصول کاربری ارائه کنند. طراحی ها به کمک نرم افزارهای مربوطه مانند: Blueprint، Armonia،Ease صورت می­ پذیرد. ارتباط گروه صمیم تکنولوژی با کمپانی­ ها و شرکت های اروپایی این امکان را فراهم می­اورد تا اگر شما فضایی با معماری متفاوت یا پروژه ای در ابعاد بزرگ دارید، از طراحی مهندسین اروپایی استفاده ببرید.

چرا نباید  از برندهای فاقد نمایندگی استفاده کنیم؟

فروشندگان سیستم صوتی کالاهایی پیشنهاد می دهند که فاقد نمایندگی رسمی بوده و از دادن خدمات پس از فروش معذورند. بی شک یک سیستم صوتی کارآمد می بایست چندین سال در یک مجموعه بدون نقص، به پخش صدا بپردازد. اینجاست که توجه به اصالت یک کمپانی و داشتن نمایندگی معتبر بسیار اهمیت دارد. شاید برندهای آمریکایی در نگاه اول بسیار جذاب باشند، اما این نکته رو نباید فراموش کنیم که در صورت بروز اشکال در عملکرد سیستم صوتی، فروشنده کالا قادر به رفع عیب در سیستم صوتی نبوده و باعث دلخوری شما می شود.

 

گروه صمیم تکنولوژی چه تفاوتی با دیگر فروشندگان سیستم صوتی دارد؟

  1. سابقه: گروه صمیم تکنولوژی با 20 سال تجربه در نمایندگی، طراحی، فروش و خدمات پس از فروش  سیستم های صوتی از اولین شرکت های معتبر ایرانی در حوزه صنعت صدا می باشد.
  2. نمایندگی های رسمی: هگروه صمیم تکنولوژی مفتخر است نمایندگی انحصاری و رسمی برندهای (fbt) اف بی تی، (rcf) ار سی اف، (powersoft) پاورسافت،(adamson) آدامسون و(jts) جی تی اس  در ایران می­باشد. برای اطمینان از صحت نمایندگی این گروه ، به وب سایت برندهای مذکور مراجعه بفرمایید. همچنین تنوع محصولات گروه صمیم تکنولوژی موجب می­شود که متناسب با بودجه­ های مختلف راه­ حل­ های مناسب ارائه شود.
  3. نمایشگاه مرکزی و فروشگاه ­ها : گروه صمیم تکنولوژی منحصر به یک دفتر کاری  نمی باشد. یک شوروم مرکزی و دو فروشگاه رسمی در تهران، یک شوروم در مشهد مقدس  این امکان رو به شما میدهد که بتوانید تمامی کالا را از نزیک لمس کنید و صدای آنها را بشنوید.
  4. پس از فروش: محصولات گروه صمیم تکنولوژی دارای گارانتی یک تا سه ساله و وارانتی پنج ساله می باشند. تعمیرگاه اختصاصی شرکت، یکی از مزیت های کلیدی صمیم تکنولوژی محسوب می گردد. تمامی محصولات ارائه شده در شرکت دارای قطعات یدکی هستند که در صورت مشکل قابل جایگزین کردن هستند.
  5. سمینارهای تخصصی: برگزاری همایش های علمی یکی دیگر از خدماتی هست که گروه صمیم تکنولوژی به دوستداران صدا پیشنهاد میکند تا به اطلاعات خود بیافزایند و بروز شوند.